Telefon: 0 (552) 750 32 72

(Müşteri Destek Hattı)

istabulbolgebocek@gmail.com

(Bugün Bize Yazın)

Baca Temizleme

Apartman Baca Temizleme  Yönetmeliği

Apartman baca temizleme, birçok dairenin ve ikametin yer aldığı binalarda gerekli temizlik uygulamalarından biridir. Bina genelinde herkesin uyması gereken bazı kurallar mevcuttur. Bacaların temizlenmesi ve aksaklıkların giderilmesi de uyulması gereken zorunlu kurallar arasında yer alır. Bacada meydana gelebilecek herhangi bir tıkanıklık, tüm bina sakinleri açısından büyük risk taşır. Apartmanlarda kullanılan ısıtma sistemleri, kullanılan yakıt türüne bağlı olarak bazı atık maddeler açığa çıkarır. Bu maddeler, baca kanallarında birikerek yangına ve iç mekanlara sızıntıya neden olmaktadır. Apartmanların kendi iç tüzüğünde yer alan kurallara göre, hem daire sakinleri hem de yöneticiler bu temizlik faaliyetini yerine getirmek hususunda sorumludur.

Apartman Bacaları Nasıl  Temizlenir?

Apartman baca temizlik işlemleri, yönetmelikte yer alan maddelere göre uygulanır. Öncelikle baca kanallarının bağlı bulunduğu sistem belirlenir. Bir kazan varsa, temizlik işleminde bu bölmeden başlanır. Sonrasında bağlantı boruları ya da davlumbaz gibi ek cihazların temizliği gündeme alınır. Baca kanallarının kamera yardımıyla incelenmesi de önem teşkil eder. Müdahale edilecek yağlı kanallara ulaşmada, müdahale kapaklarının açılması da önemli bir adımdır. Çelik telli fırçalarla yüzeydeki fazlalıklar kazınmalıdır. Tabi bu işlemden önce, kirleri yumuşatmak için bazı kimyevî temizlik ürünleri kullanılabilir. Burada önemli olan, bu ürünlerin Sağlık Bakanlığınca onaylanmış, insan sağlığına yan etkisi bulunmayan üretimlerden seçilmesidir. Bu sayede iyice yumuşayan kirlerin arındırılması daha pratik bir hal alacaktır. Genellikle endüstriyel baca temizleme makineleri kullanılmaktadır. Buna vakumlama işlevi gören süpürgeler, köpürtme cihazları ve püskürtme mekanizmaları dahildir.Apartman Baca Temizliği, profesyonel ve konusunda uzman bir ekip tarafından tüm bina kurgulamalarına uygulanabilmektedir. Bu hizmeti sunan şirketler, belli kriterlere sahip olmalıdır. Özellikle, baca temizliği konusunda hizmet alımı aşamasındaysanız, kati surette çalışacağınız şirketin resmi sertifikalarını görme talebinde bulunun. Aksi takdirde bazı olumsuz sonuçların doğmasına neden olacaksınız. Kaçak kurumların verdiği temizlik hizmetler, genellikle en ucuz malzemelerden ve deneyimsiz bireyler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden hem zaman hem de para kaybı ile sonuçlanan bir süreç hayata geçirilmiş olur. Bacaların tıkanıklığının giderilmesi esnasında, yanlış ve eksik uygulamalar daha büyük sorunları da beraberinde getirir. Firmamızdan gönül rahatlığıyla hizmet sağlayabilirsiniz. Hayatınız ve yaşam alanlarınız bizim için kıymetlidir.

Hızlı iletişim
  • 0 (552) 750 32 72
  • 0552 750 32 72
  • istabulbolgebocek@gmail.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim

İSTANBUL BÖLGE BÖCEK İLAÇLAMA

Uzman, tecrübeli, hizmette sınır tanımayan kadromuzla her müşteriyi memnun etmek için son hızla çalışmaktayız böceklerden kurtulmak bir telefon kadar yakınız.

0 (552) 750 32 72

istabulbolgebocek@gmail.com

Yıldız 3 Sokak Çobançeşme Mahallesi 24/2 Bahcelievler/İstanbul İstanbul / TÜRKİYE

WhatsApp
Hemen Ara