Telefon: 0 (552) 750 32 72

(Müşteri Destek Hattı)

istabulbolgebocek@gmail.com

(Bugün Bize Yazın)

Fümigasyon

Fumigasyon nasıl uygulanır?

Fumigasyon işleminde, öldürücü kimyasalları yapıda uzun süre tutmak için yapı tamamen hava almayacak şekilde çadırla kaplanmaktadır. Tahsis edilen sürenin sonunda çadır, ilaçlama yapılan yapıdan çıkartılarak kimyasalın ortamdan temizlenmesi sağlanmaktadır.
Fümigasyon işlemi, fumigasyon yapılan yapının tipine ve büyüklüğüne, öldürülmek istenilen haşere ve böceklerim tipine ve istila boyutuna ayrıca kimyasalın kullanıldığı sıcaklığa bağlı olarak değişmektedir.
Fümigasyon işlemi sırasında, eğitimli ilaçlama uzmanları, ilaçlama işlemine başlamadan önce yapıyı çadırla kaplamaktadır. Kullanılan kimyasallar tüm yapı boyunca çatlaklara, boşluklara, ahşap aralarına ulaşarak yapının içinde bulunan tüm haşereler, böceklere ve böcek yumurtalarına etki etmektedir.
İlaçlama uzmanı, böcek ve haşereler için yeterli fumigant uygulandığını tespit ettikten sonra yapıyı saran çadırı kaldırmaktadır. Çadır kaldırıldıktan sonra fumigant havaya dağılacaktır. Bu işlemden sonra evin en az 6 saat havalandırılması gerekmektedir.
Hazırlık aşaması, ilacın uygulanması ve havalandırma işlemi, yapının büyüklüğüne ve dış ortam koşullarına bağlı olarak yaklaşık 24 ila 72 saat sürebilmektedir. Güvenlik nedenleriyle ilaçlama uzmanı evdeki her odayı hassas bir fumigant temizleme cihazı kullanarak test etmektedir.

 

Fumigasyon nasıl yapılır?

İlaçlama uzmanlarımız, evinizdeki yada işyerinizdeki haşere sorununuzdan kurtulmanız için ilk önce fümigasyonun gerekli olup olmadığını belirleyecektir. Daha sonra kullanılan ilaçların daha uzun süre evde kalması ve daha etkili olması için evinizin üzerine büyük bir ilaçlama çadırı yerleştirecektir.
Bu hazırlık aşamasından sonra kimyasal ilaçlar yapıya salınmaktadır. Uzmanlarımız, evinizin hava koşullarına ve kübik görüntülerine dayanarak fumigantı hassas bir şekilde ölçmektedirler. Fümigant, tüm haşere istilasının yok edilmesi için yapı boyunca her yere nüfuz etmektedir. Fumigasyon sırasında kullanılan kaçak dedektörleri, yapının içinden sızabilecek gazları izlemek amacıyla kullanılmaktadır.
Fümigasyon işlemi böcekleri ve diğer zararlıları yok etmektedir ancak mobilyalara, giysilere, halılara veya evinizin veya iş yerinizin diğer alanlarına zarar vermemektedir. Firmamızın kullandığı fumigantlar herhangi bir kalıntı bırakmamaktadır.
Fümigasyon işlemi tamamlandığında, uzmanlarımız fümigantı serbest bırakmak için yapının etrafındaki çadırı kaldırmaktadır. İlaçlama uzmanlarımız, yapı içindeki havanın tamamen temizlendiğinden emin olmak için havalandırma işlemini dikkatlice takip etmektedir. Siz ve aileniz evinize döndüğünüzde, evinizi istila eden zararlıların tamamen yok edildiğini bilerek rahatça nefes alabilirsiniz.
 

Fumigasyon yapılırken dikkat edilmesi gerekenler?


• Fümigasyon işlemi sırasında yapının her tarafı çadır ile sarılacağı için hava durumu ilaçlama için ön şart olmaktadır. Yağmur ve şiddetli rüzgarlar fumigasyonu olumsuz yönde etkileyebilir.
• Yiyecekler ve evcil hayvanların mamaları, ilaçlar ve tüm gıda ürünleri (buzdolabı ve dondurucudaki ürünler dahil) hava sızdırmaz plastik, cam yada metal şişelere, kutulara yada kavanozlara konulmalıdır.
• Açılmamış ve orijinal paketinde duran konserve tarzı öğelerin poşetlenmesine gerek yoktur.
• Poşet ve / veya karton kutularda paketli olarak bulunan kuru gıdalar yapının içinden çıkartılmalı yada korumak için çift poşet kullanılmalıdır.
• Hasar görmemesi açısından yapı içindeki bitkiler açık alanı çıkartılmalıdır.
• Yapının etrafındaki çalılıklar, yapının çadırla sabitlenmesini engellememesi açısından ilaçlama öncesinde kesilmelidir.
• Fümigasyon yönteminden bir gün önce, doğalgazın kapatılması gerekmektedir.
 

Figumasyon Yönteminin Avantajları

• Diğer ilaçlama yöntemlerinin etki edemediği böcek, haşereler, böcek yumurtaları gibi zararlılar üzerinde etkili olmaktadır. Diğer böcek ilaçlarının çoğunun erişemediği yerlere kullanılan kimyasallar ulaşabilmektedir.
• Atık böcek ilacı kullanılamadığı için kullanımı daha güvenli olmaktadır. İlaçlanan alanda kalıntı bırakmamaktadır.
• Tekrarlanan ilaçlama yöntemleriyle karşılaştırıldığında çok daha ekonomik olmaktadır.
• Ürünlerde ve yapılarda sıfır böcek toleransı sunmaktadır.

Hızlı iletişim
  • 0 (552) 750 32 72
  • 0552 750 32 72
  • istabulbolgebocek@gmail.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim

İSTANBUL BÖLGE BÖCEK İLAÇLAMA

Uzman, tecrübeli, hizmette sınır tanımayan kadromuzla her müşteriyi memnun etmek için son hızla çalışmaktayız böceklerden kurtulmak bir telefon kadar yakınız.

0 (552) 750 32 72

istabulbolgebocek@gmail.com

Yıldız 3 Sokak Çobançeşme Mahallesi 24/2 Bahcelievler/İstanbul İstanbul / TÜRKİYE

WhatsApp
Hemen Ara